A Szegedről elhurcolt zsidó áldozatokra emlékeztek: valódi szembenézés nélkül nincs valódi emlékezet
Csak az igazság adja meg a méltóságot az elhunytaknak, és a felelősséget az élőknek. Nyolcvankét évvel ezelőtt három nap alatt hurcolták el a szegedi zsidókat, utánuk az üres házak, a lehúzott redőnyök maradtak. A deportálás utolsó napján ugyanolyan fojtogató hőség volt a téglagyár udvarán, mint vasárnap a gyár helyén, ahol a megemlékezést tartották.