Kőbányai János: Könyvhét után, és a világháborús sakkjátszma dandárján | Múlt és Jövő
Végre a Könyvhét (szám szerint a 92.) – hál’ istennek – nyüzsgő kavargása, rengeteg régi és új olvasóval, szerzővel folytatott eszmecsere után, kijutottam vidéki csendemben, magamat és gondolataimat rendezendő. (Az extrém hőség, azaz az ember ellen fellázadt természet háborús támadásai elől is oltalmat nyerve az – igaz száradó – fenyőfáim védő hűvösébe.)