Véget ért a védett ár, de a számlát még sokáig fizethetik a benzinkutak
A védett üzemanyagár megszűnt, de a benzinkutak szerint a piac még korántsem tért vissza a normális működéshez. A kisebb kutak pénteki tiltakozása ismét ráirányította a figyelmet a hónapok óta húzódó vitára, Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára pedig az Economxnak arról beszélt, hogy a legnagyobb veszteséget nem is a közvetlen anyagi károk, hanem az elmaradt beruházások, a kiszámíthatatlanság és a torzult piaci viszonyok jelentik.