NATO-csúcs előtt próbálnak egységet mutatni Európa középhatalmai – nem sok sikerrel – Körkép.sk
Kattintson ide, hogy a KÖRKÉP cikkei az elsők között jelenjenek meg a Google-keresőben! Az európai vezetők Berlinben erősítették meg védelmi együttműködésüket a júliusi, ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt. Friedrich Merz német kancellár négy európai ország vezetőjét látta vendégül. A találkozó legfőbb célja az európai pillér megerősítése volt. A politikusok közös nyilatkozatban is hangsúlyozták a transzatlanti kötelék fontosságát.