A Greenpeace mély következetlenséggel vádolja az EU-t a hormuzi energiaválság miatt
A környezetvédelmi szervezet sajnálja, hogy az európai országok nem éltek az alkalommal, hogy megújulókra váltsanak és csökkentsék a Hormuzi-szoros lezárása nyomán nyilvánvalóvá vált fosszilis függést. Néhány lépést, amit Spanyolország tett, „az egyik legjobb döntésnek” tartja a Greenpeace.