„Mintha megtaláltam volna a Szent Grált” – az Auschwitzi Múzeumban Alfred Kantor naplója – Mazsihisz
A prágai Alfred Kantor (1923-2003) a Terezínben, Auschwitz-Birkenauban és Schwarzheide lágereiben töltött hónapjait, éveit egy olyan naplóban örökítette meg, amelyet a saját rajzaival, festményeivel illusztrált. A mű eredeti példánya most az Auschwitzi Múzeum gyűjteményébe került, és az ennek apropóján adott interjújában Agnieszka Sieradzka, a múzeum művészettörténésze azt nyilatkozta: szerinte ez a holokausztról szóló egyik legfontosabb művészeti dokumentum a világon.