„Mintha megtaláltam volna a Szent Grált” – az Auschwitzi Múzeumban Alfred Kantor naplója – Mazsihisz

„Mintha megtaláltam volna a Szent Grált” – az Auschwitzi Múzeumban Alfred Kantor naplója – Mazsihisz

A prágai Alfred Kantor (1923-2003) a Terezínben, Auschwitz-Birkenauban és Schwarzheide lágereiben töltött hónapjait, éveit egy olyan naplóban örökítette meg, amelyet a saját rajzaival, festményeivel illusztrált. A mű eredeti példánya most az Auschwitzi Múzeum gyűjteményébe került, és az ennek apropóján adott interjújában Agnieszka Sieradzka, a múzeum művészettörténésze azt nyilatkozta: szerinte ez a holokausztról szóló egyik legfontosabb művészeti dokumentum a világon.

Forrás »

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás