Az ómerszámlálás az árpaáldozatból ered, és egy belső fejlődési folyamatot jelképez, amely az ösztönös „állati” szintről a magasabb, tudatos emberi minőség felé vezet. A Tóra parancsa szerint peszách után hét héten át számoljuk az ómert, amely nevét a Szentélyben bemutatott árpaáldozatról kapta. Tovább »